20 rokov folklórneho súboru Vánok – čo dosiahli

Počas svojej existencie sa súbor zaradil medzi uznávané súbory, o čom svedčí aj množstvo ocenení, diplomov a medailí. Medzi ne rátame popredné umiestnenie v krajských súťažiach “Na tej lúke na zelenej,” a “Zahrajže, mi zahraj”. Za šírenie dobrého mena na Slovensku, ale aj v zahraničí bol Vánok ocenený čestným uznaním – plaketou predsedu KSK i primátora mesta Veľké Kapušany.

Vánok dodržuje tradície – veľkonočné oblievačky, vianočné koledovanie, pálenie Moreny, Jánske ohne, stavanie mája, Deň detí a iné.

Vánok rozdáva radosť – uskutočnili mnoho celovečerných, súťažných, festivalových i pozdavných vystúpení. Najviac Vánok vystupuje na letných slávnostiach, ktoré usporadúvajú nestá a obce pri rôznych príležitostiach.

Vánok cestuje po svete – Predstavili sa na mnohých medzinárodných folklórnych festivaloch v Srbsku, Maďarsku, Poľsku, Macedónsku, na Ukrajine, Bulharskuk, v Taliansku, v Čechách, v Chorbátsku. Všad si zíksali priazeň a srdfcia divákov a priviezli rad významných ocenení a poďakovaní.

Vánok sa zabáva –  sú to priateľstvá, ktoré sa vytvorili a preto spolu športujú, opekajú, chodia na výlety…

Snáď sa najviac Vánok dostal do povedomia ľudí nielen na Slovensku, ale i v Českej republike, keď sa zúčastnil televíznej súťaže Česko – Slovensko má talent 3. Vtedy s netypickou choreografiou ľudového tanca na modernú pieseň sa prebojoval až do semifinále.

 

20 rokov folklórneho súboru Vánok – Aké boli začiatky

Fotky sú z FB – DFS Vánok (official fan page)

Galaprogram s názvom “Aľe kedz podrošnece” pri príležitosti 20. výročia súboru Vánok sa uskutoční v sobotu, 26. októbra 2019 v MsKs vo Veľkých Kapušanoch, so začiatkom o 16:00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov