Fico posiela materiály o právnickej praxi. Dostál: Toto nemyslí vážne(aktuality.sk)

 Poslanec Ondrej Dostál (SaS) kritizoval kroky predsedu Smeru-SD Roberta Fica.

Bývalý premiér sa snaží dokázať, že má 15-ročnú právnickú prax, ktorá je potrebná nato, aby mohol kandidovať za sudcu Ůstavného súdu.

Dostál na sociálnej sieti zverejnil fotografie fotiek z indexu, „ako to v TA3 sľuboval (Robert) Kaliňák“.

„A myslí si, že tým preukázal svoju právnickú prax. Fotkou z indexu. Rozumiete? Nové ,nezvratné dôkazy’. Už tretie doplnenie. To nemôže myslieť vážne,“ napísal Dostál.

Robert Fico počas

Bývalý premiér predložil ako ďalšie dôkazy o svojej praxi – fotky indexov študentov Právnickej fakulty UMB v B. Bystrici. Podľa neho majú preukazovať, že tam v rokoch 1999 až 2001 pedagogicky vyučoval predmet vnútroštátne a medzinárodné garancie ochrany ľudských práv. 

Fico dodal v pondelok Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady SR ďalšie doklady, ktoré potvrdzujú jeho pedagogickú činnosť.

Ďalšie doklady

Z potvrdení predložených Univerzitou Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre a Univerzitou Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici vyplýva, že okrem iných akademických rokov Fico v akademických rokoch 1999/2000, 2000/2001 a v prípade UKF v Nitre aj v akademickom roku 2001/2002 vykonával pedagogickú činnosť v predmete ústavné a medzinárodné garancie ochrany ľudských práv.

„V pedagogickej činnosti som predovšetkým využíval skúsenosti zastupovania SR v konaní pred Európskou komisiou a súdom pre ľudské práva (1994 – 2000),“ uvádza sa v predložení potvrdení o Ficovej pedagogickej činnosti, ktoré má k dispozícii TASR.

 

Okrem toho Fico tvrdí, že záznamy zo študijných indexov preukazujú, že v akademických rokoch 1999/2000 a 2000/2001 pedagogicky pôsobil aj na Právnickej fakulte UMB v predmete vnútroštátne a medzinárodné garancie ochrany ľudských práv.

Potvrdenie 15-ročnej praxe v právnickom povolaní je jedna zo zákonných podmienok kandidatúry na sudcu ústavného súdu.

ČÍTAJTE VIAC O TÉME:
 ÚSTAVNÝ SÚD, ROBERT FICO

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov