„A na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle.“

Dlho som premýšľala, ako po všetkých tých krásnych vianočných prianiach z nášho mesta zaželať „Veselé Vianoce.“

Čo povedať, aby sme sa neopakovali a aby to bolo od srdca a našli ste v ňom aj to naše: „A na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle.“

Pápež František v jednom zo svojich vianočných príhovorov povedal:

„Vianoce, to si ty, keď sa rozhodneš každý deň znovu narodiť a necháš Boha vstúpiť do tvojej duše. Vianoce, to si ty, keď voláš tých, ktorí sú ďaleko a pokúšaš sa o zjednotenie. Si vianočným svetlom, keď svojim životom osvetľuješ cestu druhých, aj anjelom Vianoc, keď spievaš svetu posolstvo pokoja, spravodlivosti a lásky. Vianoce si ty, keď dosiahneš harmóniu v tvojom vnútri a si to stále ty, keď si ozajstným priateľom a bratom každej ľudskej bytosti. Si to ty v podobe vianočného želania, keď odpúšťaš a obnovuješ pokoj, aj keď trpíš a si to ty, keď sýtiš chlebom a nádejou chudobného, ktorý stojí vedľa teba… “.

K slovám pápeža Františka už iba toľko, že dočkali sme sa. Nie Ty, ja, my, ale celý svet sa dočkal večera, ktorý prináša svoju formu bez ohľadu na všetko dobré, aj zlé, čo sa nám stalo počas predchádzajúcich mesiacov a dní. Ten večer je iný, ako všetky ostatné večery. Sme spolu, ale myslíme aj na tých, ktorí už nie sú s nami. Na starých rodičov, na rodičov. Na babku, keď dávame jej vyšívaný obrus na stôl a na ich ticho a akýsi požehnaný pokoj, keď čakali Štedrý večer a modlili sa : Otčenáš, ktorý si na nebesiach…

Posielam Vám v mene našej redakcie, za Reny, aj Alicu vianočný pozdrav. Prajem Vám, aby ste boli doma nielen v ozdobených obývačkách, ale aj u seba a mali zo všetkého tak akurát. Tak akurát zdravia, pozornosti, lásky, nádeje… Nestrácajme spojenia so životom, Bohom, medzi sebou, v srdciach a ani slovách! Nech sa dýcha odteraz ľahšie ako doposiaľ a nech napadne sneh. A nech ho je veľmi veľa!

Veselé Vianoce celému ľudstvu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov