Komunitné centrum pri príležitosti úcty k starším v mesiaci október

“Radosť z dobra a nádej na jeho víťazstvo v človeku a vo svete nevylučujú obavu o toto dobro ani strach pred zmarením nádeje.“

Ján Pavol II

Komunitné centrum v našom meste v týchto ťažkých situáciách myslí aj na tých slabých, opustených starých ľudí, ktorí sú najviac ohrozenou rizikovou skupinou v čase pandémie a sú nútení byť za zatvorenými dverami často bez kontaktu so svojimi príbuznými a blízkymi priateľmi.


Komunitné centrum pri príležitosti úcty k starším v mesiaci október, sa rozhodlo seniorom umiestnených v sociálnom zariadení Domova Dôchodcov na sídlisku POH urobiť radosť a vyčariť im úsmev na tvári s ubezpečením, že na nich myslíme všetci a vždy sú v našich srdciach ako vzácny klenot v našej spoločnosti.

Keďže preventívne obmedzenia neumožnili osobne sa s nimi stretnúť, pracovníci v mene Komunitného centra a deti, ktoré ho navštevujú odovzdali nimi vyrobené pohľadnice s prianím a ručne vyrobené mydielká pre vyše tridsať osem seniorov prostredníctvom zástupkyne sociálneho zariadenia, ktorá po čase nám spätne e-mailom vyjadrila vďaku v mene obdarovaných, ktorí sa veľmi potešili, že sme na nich mysleli.
Prichádzajú najkrajšie sviatky roka, keď takýto záujem ich opäť poteší, nezabúdajme ani na nich!

Nie je nič krajšie než takýmto spôsobom prejaviť radosť tým, ktorí to potrebujú, pretože takto získajú častokrát aj nádej v starobe i počas ťažkých dni života.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov