POTULNÁ GALÉRIA PRICHÁDZA POD OKNÁ A BALKÓNY VAŠICH DOMOV

“Potulná galéria prináša pod okná a balkóny sídlisk v regiónoch Slovenska výstavu, performance a koncerty na tému Blokáda extrémizmu. Hravou formou umeleckých diel a metaforickým jazykom umenia upozorňujeme na potrebu kriticky myslieť, hovoríme o extrémizme, rasizme, xenofóbii, domácom násilí, susedskom porozumení a tolerancii k menšinám,” povedal autor a kurátor projektu Juraj Čarný

Potulná galéria bude v roku 2020 pôsobiť na balkóne, ktorý na nákladnom aute postavil Stano Masár.

Predstavenie zaháji akcia Viery Zubalovej a Ľuboša Lorenza, ktorí budú galériu omotávať policajnou páskou.

Na balkóne predstavíme veľkoformátové karikatúry o kritickom myslení od Shootyho, kresby o domácom násilí a susedských nedorozumeniach Daniely Krajčovej a fotografie Borisa Németha z koronakrízy v rómskych osadách.

Komunikáciu s publikom zabezpečia performeri a hudobníci Erik Sikora (Džumelec), Matej Tále a Samčo brat dážďoviek.

Bezkontaktnú koncepciu galérie naruší inštalácia Rolanda Farkaša, ktorý bude divákov individuálne zatvárať do Minútovej karantény.

Na balkóne Potulnej galérie si limitovaný čas budú môcť zahrať golf s bielymi a čiernymi loptičkami.

Kundy Crew na spojleri auta predstavia novú výšivku: “Všetkým všetko”.

Tomáš Rafa predstaví video z extrémistickej demonštrácie v Žiline, Alena Foustková pripravila pre divákov antistresové cvičenie – bublinkovú fóliu na balenie obrazov, ktorú budeme rozdávať divákom.

Argentínsko-nemecká skupina migrantas.org vytvorila plátenú tašku ľudia = ľudia, ktorú budú diváci sami vyfarbovať.

Pre deti sme pripravili špeciálnu edíciu detského sprievodcu, ktorý budeme distribuovať k bránam panelákov spoločne s farebnými náramkami “Byť čestný je cool” a nálepkami od nasledovných autorov/autoriek: Dan Perjovski, Aldo Giannotti, Shooty, Ivana Šáteková, Kundy Crew, Tomáš Rafa, Boris Németh a Stano Masár.

Prezentované autorky / autori: Džumelec (Erik Sikora), Roland Farkaš, Alena Foustková /CZ/, Aldo Giannotti /A/, Danka Krajčová, Kundy Crew, Ľuboš Lorenz + Viera Zubalová, Stano Masár, www.migrantas.org /ARG-D/, Boris Németh, Dan Perjovschi /RO/, Tomáš Rafa, Samčo – brat dážďoviek, Shooty, Ivana Šáteková, Matej Tále.

Zdroj: www.vkapusany.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov