Rýchla správa 28. február 2019- Televízne záznamy a prenosy z Veľkých Kapušian

Spustením stránky vkport.sk/nkport.sk sme sa 1. februára ocitli aj v úlohe testera, ktorý zisťoval, aký je záujem o veci verejné zo strany občanov nášho mesta, ale aj zo strany všetkých našich čitateľov.  

Zistené čísla nás po prvom mesiaci fungovania pozitívne prekvapili a povzbudili k ďalšej činnosti.

Čitatelia, ktorých väčšina je z nášho mesta sú aktívni a najviac ich zaujímajú príspevky, ktoré sú z Veľkých Kapušian.

Teší nás, že sa nenaplnila obava pána poslanca, ktorý vo svojom blogu uviedol, že ľudia nemajú záujem o veci verejné.

Dnes sme presvedčení o tom, že aj s nami, aj so všetkými, ktorí nás čítajú je všetko v najlepšom poriadku. Záujem je a veríme, že bude ešte väčší, keď sa spustí to, o čom ideme práve informovať:

Zasadnutie ZMOS v Medzibodroží. Prítomná televízia Zemplín, ktorá sa spája s televíziou Lekos.

Lekos je tím ľudí, ktorí sa rozhodli urobiť niečo prínosné pre tento kraj. Zviditeľniť ho televíznym obsahom a pozitívne pôsobiť na myslenie, vzťahy a konanie ľudí. Nesnažia sa byť konkurenciou voči celoplošným televíziám, ale práve naopak – ponúkajú divákom televízny obsah, ktorý sa ich bezprostredne dotýka a zaujíma.

Na zasadnutí v Medzibodroží oslovujú primátora mesta Veľkých Kapušian Petra Petrikána.

Ponúkajú spoluprácu. Ponuky sú dve:

Prvá ponukou zahŕňa : Záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, ktoré budú zaznamenávať 3 až 4 kamery, ďalej pravidelné záznamy a reportáže z verejných podujatí podľa kultúrno spoločenského diania v našom meste a nielen v slovenskom jazyku, ale je možnosť aj v maďarskom jazyku. 

Druhá ponuka zahŕňa: Záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva a záznamy a reportáže, ktoré budú z konkrétnych kultúrno spoločenských akcií. Čiže nie pravidelne, ako pri prvej ponuke, ale podľa aktuálneho diania v našom meste.

Ako by to mohlo fungovať v praxi?

Záznamy na web stránke mesta, kde ich má každý občan k dispozícii a odkiaľ ich preberá aj naša stránka vkport.sk/nkport.sk, odbery na YouTube, dokonca je možné zabezpečiť aj prenos cez káble priamo do obývačiek každého a dá sa zariadiť aj prenos cez satelitné prijímače. 

Ako je možné dosiahnuť, aby sme mali my občania ešte väčší záujem o veci verejné?

Aj prostredníctvom televíznych záznamov.

Od koho závisí, či televízne záznamy a prenosy budú?

Od našich poslancov.

A ako sa o tom rozhodne?

Poslanci budú oboznámení na jednom zo zasadnutí mestského zastupiteľstva s danými ponukami a hlasovaním môžu rozhodnúť o tom, či budú také formy prenosov alebo nie. 

Čo sa týka aktivity našich poslancov v tomto prípade, musíme v závere tohto príspevku poukázať na to, že vo svojich volebných sľuboch mali zakotvené online prenosy.

Online prenos je z nášho pohľadu neefektívny, pretože mestské zastupiteľstvo zasadá v čase, keď je väčšina z nás ešte v práci, alebo na ceste domov z práce a rieši vlastné, každodenné povinnosti, alebo sa raduje doma z blízkosti tých, ktorí práve domov došli. Či už z práce, alebo zo škôl. Blíži sa jar a mnohí z nás budú čas tráviť v záhradkách a na čerstvom vzduchu a nebudú chcieť sledovať online prenosy, čo ale neznamená, že nemajú záujem o veci verejné.

Pokiaľ ale zahlasujú za túto možnosť, každý si bude môcť pozrieť záznam zo zasadnutia mestského zastupiteľstva z archívu a to v ktorýkoľvek deň a v akúkoľvek hodinu.

O tom, ako to cele dopadne vás budeme informovať.

A ako to bude vyzerať?

Nejako takto: www.sobrance.tv

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov