Jozef Dančo a Lukáš Šosták, chalani z Veľkých Kapušian, ktorým sa darí ovládať Wall Street!

Jozef Dančo a Lukáš Šosták. Obaja títo chalani pochádzajú z Veľkých Kapušian a darí sa im ovládať svetové finančné trhy na Wall Street!

Dnes ich vyhľadávajú desiatky ľudí a obchodujú pod ich vedením.A nielen to! Chalani aktuálne žijú v Bratislave a Košiciach. Košice – Bratislava, rozdelili sme si to! On má východ a ja mám západ, smeje sa Jozef.

Ale poďme najprv pekne od začiatku. Skúste nám opísať v čom spočíva obchodovanie na burze?

Je to jednoduchšie ako by ste si mysleli. V podstate len sledujeme správy zo sveta a na základe určitých analýz sa snažíme predvídať pohyb daného trhu. Zábavné je napríklad to, že sme už minimálne mesiac pred tým ako sme tankovali na slovensku za 1,80€/l, vedeli že sa to stane. Všetko sa totiž deje najprv na Wall Street a odtiaľ sa to odvíja do sveta.Všetko je so všetkým prepojené.

Vytvorili ste a stojíte na čele projektu Chalan z burzy.Ako celý tento projekt vznikol?

Celý tento projekt vznikol v podstate náhodou. V skratke som sa venoval obchodovaniu na burze už dlhšie ale počas covidu som ostal bez práce.Tak som sa stal full time traderom (obchodníkom na burze na plný úväzok). V tom čase som začal zdieľať na sociálnych sieťach príspevky v ktorých boli aj moje denné zisky. Ľudí to zaujalo a začali sa ozývať. Jeden z nich bol aj Lukáš, ktorý je dnes mojím spoločníkom a celý projekt vedieme spolu.

Boli začiatky ťažké? Predsa podnikať v oblasti financií na slovensku nie je žiadna výhra.

Áno, zo začiatku to ťažké bolo, ľudia neverili. Mysleli si že je to klam, až do bodu kým si to sami nevyskúšali. Ťažké to je hlavne v tom, že väčšina ľudí má zlú skúsenosť. Každý sa už stretol s nejakým finančným sprostredkovateľom, bankou ktorá dáva „výhodné“ sporenia alebo nejakou
inou firmou. My ale obchodujeme na burze a v tom je rozdiel! Ktorý sa snažíme ľuďom vysvetliť. Dodnes sme teda zachovali pravidlo že s každého obchodného dňa, zverejňujeme naše zisky a zisky našich klientov. Samozrejme u nich je to anonymne. 🙂

Akí klienti Vás vyhľadávajú a na základe čoho ?

Sú to rôzni klienti, nakoľko ponúkame viacero služieb. Ponúkame vzdelávacie kurzy PRO a BASIC v ktorých ľudí učíme samých ako si na burze zarobiť a byť nezávislí od nás. Ale náš najpredávanejší a najvyhľadávanejší produkt je obchodná skupina ktorú máme len za 40€! V obchodnej skupine sú ľudia členmi a na základe našich signálov obchodujú a zarábajú peniaze. Darí sa nám robiť 10% týždenne za 4 dni, čiže
náš pracovný týždeň nie je štandardne „dlhý“. A práve túto skupinu vyhľadávajú ľudia ktorý si chcú niečo pomimo privyrobiť. Sú tam rôzny manažéri firiem , ľudia z IT sektoru, ale máme tam aj mamičky na materskej či robotníkov na stavbe.

Je obchodovanie a investovanie to isté?

Nie, ako som spomínal my sme obchodná skupina. To znamená že každé ráno medzi 10-11 hodinou dáme väčšinou 1-2 obchody. Tie prebehnú a koniec. Obchoduje sa až ďalší deň. Takto držíme zisky permanentne bez vedľajších strát a eliminujeme riziko. Je to ziskovejšie ako držať akcie dlhodobo. Investovanie je držanie akcií a tie my nedržíme. Aspoň nie v tejto dobe ktorú máme teraz.

Ako Vás vníma okolie? Zmenilo sa niečo? Predsa máte projekt ktorý u nás nie je bežný.

Opýtali sme sa Lukáša: Vnímajú to pozitívne. V našich životoch sa ale zmenilo veľa, nakoľko opadol stres. Prišla voľnosť a stále sme ostali obaja zamestnaní (aspoň zatiaľ) . Lenže sa zmenila jedna zásadná vec. Teraz chodíme do práce preto že môžeme nie preto že musíme. Dodal Lukáš.

Opýtali sme sa Jozefa: Nakoľko to čo robíme nie je úplne bežné , tak tomu väčšina ľudí ani nerozumie. Keď im poviem že som kúpil ropu všetci čakajú že mi dôjde tanker na dvor. Dodal Jozef zo smiechom.

Ak vás tento článok zaujal a máte na chalanov bližšie otázky neváhajte ich kontaktovať.
Facebook: Chalan z burzy
Instagram: Chalan z burzy
email: Chalanzburzy@gmail.com
Youtubechanel: https://www.youtube.com/channel/UCCqqGSA3Ahzf0r3AdRD-zng

Jozef Dančo

 

Lukáš Šosták

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov