Veľká noc v Komunitnom centre vo Veľkých Kapušanoch

Autor: Vlastimil Mačička, 16.4.2022

Veľkonočný týždeň vrcholí Veľkou nocou a tradične sa spája s množstvom ľudových zvykov a tradícií, typickými jedlami a vinšami. Postupne sa však vytrácajú a na ich symboliku zabúdame. Preto sa kolektív KC rozhodli pripomenúť si ich.

Pozvanie prijali deti zo Špeciálnej spojenej školy a z Materskej škôlky s vyučovacím jazykom maďarským. Bolo nám cťou tiež spolupracovať s vedúcou Klubu dôchodcov s pani Magdou Danyiovou, ktorá detičkám nielen ukázala ako sa farbia a zdobia vajíčka, ale aj porozprávala o význame, zvykoch a tradíciách Veľkej noci .

Deti zo Špeciálnej spojenej školy sú veľmi talentované a šikovné, preto zdobenie vajíčok bolo pre nich hobby. Svoju radosť z farbenia vajíčok neskrývali ani tí najmenší, detičky z Materskej škôlky.

Každý dostal svoje vajíčko a mohol ho vyfarbiť do svojej obľúbenej farby a potom ozdobiť s nákresom. Deti zaspievali riekanky a básničky k Veľkej noci a príchodu jari. Všetci, ktorí nás navštívili, boli za svoju statočnú a nádhernú tvorivú prácu odmenení sladkosťami. Už teraz sa tešíme na každé takéto milé opätovné stretnutie pri iných tvorivých činnostiach.

Zároveň tím Komunitného centra Mesta Veľké Kapušany želá všetkým klientom a občanom milostiplné, pokojné a požehnané Veľkonočné sviatky, nech s jarnou, prebúdzajúcou sa prírodou je Veľká noc i ďalšie dni obdobím radosti, zdravia a šťastia.

Fotogaléria:

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov