Veľké Kapušany sa zapájajú do kampane do práce na bicykli/Kerékpárral munkába!

Mesto Veľké Kapušany zverejnilo výzvu na webstránke Mesta Veľké Kapušany dňa 24. mája. Kampaň bude prebiehať celý mesiac jún. Prečítajte si čo je jej cieľom, kto sa môže prihlásiť a všetky potrebné informácie, aby ste sa mohli zapojiť.

Do práce na bicykli (DPNB) je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce.

Tento rok štartuje už ôsmy ročník kampane Do práce na bicykli, do ktorej mesto Veľké Kapušany rozhodlo sa zapojiť opäť.  Je potrebné, aby sa jednotliví účastníci do kampane zaevidovali cez web stránku www.dopracenabicykli.eu do 7. júna 2021.  Prihlásiť sa môžu 2 – 4-členné tímy z firiem alebo škôl. Účastník musí mať minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, je povinný jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. Súťažiaci budú počas celého mesiaca dochádzať do zamestnania alebo do škôl  na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu v zmysle štatútu súťaže. Súťaž je založená na dôvere – človek si denne zapisuje prekonané kilometre, ktoré sa za jednotlivé tímy spočítavajú. Na konci kampane sa kilometre spočítajú a vyhodnocujú sa najlepšie tímy z jednotlivých firiem a škôl.

Kampaň prebieha od 1. do 30. júna 2021.„Kerékpárral munkába!” egy országos kampány, melynek elsődleges célja, hogy támogassa a nem motorizált, főleg a kerékpáros közlekedés fejlődését a városokban; hogy környezetbarát közlekedési feltételek teremtésére szólítsa fel a szlovákiai önkormányzatokat; a munkáltatók motiválása, hogy megfelelő feltételeket teremtsen azon alkalmazottak számára, akik kerékpárral mennek dolgozni, valamit ösztönözzék alkalmazottjaikat,  hogy a kerékpárt közlekedési eszközként használják, hiszen így gyorssá, hatékonnyá, olcsóvá, egészségessé és nem utolsó sorban élvezetessé válik általa a munkába járás.

Az idén nyolcadik alkalommal indul a kampány, melyhez Nagykapos Város ismét csatlakozott. Az egyes részvevők 2021. június 7-ig a  www.dopracenabicykli.eu weboldalon regisztrálhatnak. Az iskolák, cégek 2 – 4 fős tagú csapatai jelentkezhetnek, akik betöltötték 15. életévüket. A fiatalabb gyerekek szülői, vagy felnőt személy kíséretében vehetnek részt. A versenyzők a munkába, illetve iskolába kerékpárral való közlekedésüket a verseny alapszabálya értelmében egész hónapban jegyzik a nyilvántartásban. A verseny bizalomra épül – az egyén naponta jegyzi a megtett kilométereket, amely a csapatának számítódik be. A verseny végén összesítik a kilométereket és értékelik a cégek- iskolák legjobb csapatát.

A kampány 2021 június 1-től 30-ig tart.  

Oficiálne video ku kampani:

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov