PRACOVISKÁ REZORTU VNÚTRA FUNGUJÚ OD 20. apríla V NORMÁLNOM REŽIME

Na základe aktuálnych rozhodnutí vlády z dôvodu pandemickej situácie klientske centrá a ostatné pracoviská okresných úradov a polície od utorka 20. apríla prechádzajú na normálny režim. Platia obmedzenia, ktoré vyplývajú z aktuálnej vyhlášky Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upravujúcej vstup do priestorov prevádzok a zamestnávateľov.
 
⏱ ÚRADNÉ HODINY
Pracoviská sú verejnosti prístupné v štandardných úradných hodinách:
Pondelok, utorok, štvrtok: od 8.00 do 15.00
Streda: od 8:00 do 17:00
Piatok: od 8: do 14:00
 
❗️? Pracoviská evidencie zbraní a streliva majú stránkové hodiny v utorok do 12:00 a vo štvrtok stránkové hodiny nemajú.
 
➡️ Oddelenia Policajného zboru na úseku dokladov, dopravných evidencií a zbraní a streliva vybavia všetky požiadavky s výnimkou vydávania certifikátov pre kvalifikovaný e-podpis, keďže na to existuje bezplatná elektronická služba.
➡️ Pracoviská odborov okresných úradov poskytujú služby bez obmedzenia.
 
PODMIENKY VSTUPU
➡️ Podmienkou vstupu na pracovisko je negatívny test nie starší ako 7 dní, doklad o zaočkovaní či potvrdenie o prekonaní alebo diagnostike ochorenia covid-19. Podrobnosti a ďalšie výnimky definuje vyhláška.
➡️ V interiéroch môže byť len obmedzený počet osôb (1 osoba na 15 metrov štvorcových), preto vstup na pracoviská budú usmerňovať supervízori a poverené osoby. Každý návštevník je povinný rešpektovať ich pokyny a hygienické nariadenia R-O-R.
 
? VYUŽITE E-SLUŽBY
Napriek uvoľneniam verejnosť vyzývame uprednostniť elektronickú či písomnú komunikáciu s pracoviskami okresných úradov a policajných oddelení dokladov.
? Pripomíname, že správne poplatky sa pri použití e-služby znižujú o polovicu (najviac o 70 eur).
 
? CUDZINECKÁ POLÍCIA
➡ Stránkové pracoviská všetkých oddelení cudzineckej polície PZ vybavujú len ONLINE objednaných klientov.
⏱ ÚRADNÉ HODINY
pondelok: od 7:45 do15:00
streda: od 7:45 do 17:00
piatok: od 7:45 do 12:00 (OCP PZ BA: od 7:45 do14:00)
 
❗Na pracovisko je potrebné dostaviť sa aspoň 15 minút pred dohodnutým termínom.
➡ Podľa zákona o pobyte cudzincov cudzinec, ktorý vstúpil na územie Slovenskej republiky legálne, je oprávnený zotrvať na jej území počas trvania mimoriadnej situácie až mesiac od jej skončenia. Mimoriadna situácia na Slovensku stále trvá.
 
? UPOZORNENIE
Počas vyhlásenej mimoriadnej situácie, ktorá v Slovenskej republike stále trvá, sa platnosť mnohých dokladov, osvedčení či lehôt predlžuje.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov