Panoráma Zemplína – v MsKs Michalovce

Druhý z letných mesiacov bude v galérii Mestského kultúrneho strediska v Michalovciach prezentovať svoje práce Michalovský výtvarník Michal Závacký, absolvent  priemyselného dizajnu VŠT v Košiciach v roku 1979 (dnes už Fakulta umení Technickej univerzity v Košiciach)  pod vedením profesora Jozefa Dirhana a maliara Tadeusza Blonského. Od roku 1963 absolvoval individuálne štúdium v priestoroch Zemplínskeho múzea pod vedením  Jozefa Saloňa, neskôr Ľudovíta Dobozyho. Na jeho ďalšom výtvarnom napredovaní sa podieľali akademický sochár Arpád Račko, akademický maliar Jozef Haščák a akademický maliar Václav Nasvětil z Českej republiky. 

Ako rodák zo Zemplína sa vo svojom výtvarnom prejave venuje stvárneniu Zemplínskej prírody a krajiny, v ktorej nachádza inšpiráciu pre svoju tvorbu.  Ak ste technicky nemali tú možnosť prebrázdiť panorámu Zemplína, ponúkaná expozícia Vám to zaiste umožní. Súčasťou prírody je aj neodmysliteľná ríša zvierat a poľovnícka tematika, ktorá bude súčasťou jej expozície.

Michal Závacký je človek, ktorý si svoje dary nenecháva iba pre seba.  O svoju záľubu sa delí s ľuďmi vo svojom okolí.  Spolu s prírodou mu učaril predovšetkým človek. To je dôvod prečo v jeho tvorbe nechýbajú portréty s detailne stvárnenou tvárou, ako zrkadlom ľudského vnútra. Každá tvár hovorí a jej rečou je mimika a pohľad. Organizátori expozície sa tešia na Vašu návštevu do konca mesiaca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov