Veľké Kapušany pre psičkárov zriadili výbeh i oddychové miesto (teraz.sk)

Nápad zriadiť pri vstupe do budovy mestského úradu oddychové miesto pre psov prišiel podľa Boczána od primátora.

Samospráva mesta Veľké Kapušany v okrese Michalovce vyšla v uplynulých dňoch v ústrety psičkárom. Majitelia psov môžu od pondelka 17. augusta využívať prvý mestský výbeh, pri návšteve mestského úradu zas od minulého týždňa môžu svojho štvornohého miláčika nechať čakať na vyhradenom mieste v chládku, s prístupom k čerstvej vode. Ako pre TASR povedal zástupca primátora Ferenc Boczán, snažia sa tak uspokojiť potreby narastajúceho počtu psičkárov v meste.

foto www.vkapusany.sk

Čím ďalej máme v meste viac psičkárov. Stúpa ich počet a aj ich nároky,” dodal. Keďže je voľný pohyb psov na celom území mesta obmedzený, samospráva podľa neho registrovala žiadosti majiteľov psov o zriadenie výbehu už v minulosti. Priestor, ktorý približne 400 psičkárom na tento účel v pondelok oficiálne odovzdali do užívania, sa nachádza na Sídlisku P. O. Hviezdoslava. Výber miesta podľa Boczána súvisel s tým, že ide o pozemok vo vlastníctve mesta. “Vytvorili sme tam svojpomocne, za pomoci technických služieb mesta, niekoľko prekážkových prvkov,” doplnil. Ako dodal, mesto financovalo len oplotenie areálu.

Nápad zriadiť pri vstupe do budovy mestského úradu oddychové miesto pre psov prišiel podľa Boczána od primátora. “V týchto horúčavách nie je vonku v meste, na rozhorúčených betónových plochách nepríjemne len ľuďom, ale aj ich miláčikom. Vyšli sme preto psičkárom, ktorí si k nám prídu vybavovať veci, v ústrety, aby si mohli nechať svojho psa v chládku a pohodlí,” uzavrel.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov