Burza kníh bola úspešná

Šťastie si nemôžeš kúpiť, ale knihy áno…

Heslo dvoch dní, kedy sme očakávali čitateľov a záujemcov o knihy. O knižky bol nesmierny záujem.

Kto kupoval?

Mnohí. Niektorí sa vrátili aj trikrát. Iní odchádzali so štyridsiatimi knihami. Kupujúci si dopĺňali svoje zbierky a súkromné knižnice, náhodní kupujúci to, čo sa im zapáčilo. Cielene prišli tí, čo si nemôžu z finančných dôvodov kúpiť knihy v kníhkupectve, ale aj ľudia, čo jednoducho chceli podporiť dobrú myšlienku.

Redaktorky vkport.sk spojili svoje sily a pripravili peknú, osožnú a zmysluplnú akciu.

Spokojní sú tak tí, čo sa svojich nadbytočných kníh kultúrne zbavili, ako aj ich noví majitelia, a navyše, osoh budú mať všetci občania nášho mesta, pretože vďaka tým, ktorí knihy darovali na dobročinnosť sa nám podarilo vyzbierať určitú finančnú čiastku, ktorú preklopíme späť do mesta.

Výsledky Burzy kníh:

Predávajúcim ktorých bolo dvadsaťšesť vraciame oproti podpisu 588,90 Eur.

Z dobročinného predaja ostáva 134,50 Eur.

Darcom kníh na dobročinnosť – Eva Nagyová, Peter Petrikán, Viera Kamenczová Tóthová, Hajnalka Hack, Mária Kocsisová, Erika Tóth, Gabriela Fedičová patrí poďakovanie.

Poďakovanie patrí primátorovi mesta a zamestnancom Mestského kultúrneho strediska, ktorí nám boli nápomocní pri príprave tejto akcie.

Úspech Burzy kníh priam predurčil na ďalšie pokračovanie, ktoré určite bude.

Keď Burza kníh počala ďalšiu úžasnú akciu

Ideme ďalej, pretože človek musí ostať človekom. Musí vedieť aj dávať, nielen brať. Pomôcť a nielen kritizovať. Vnímať, počúvať, sledovať a nielen haniť. Nestavať sám seba do role sudcu, dokonalého kritika, ale do role človeka. Byť príkladom.

Samotná Burza kníh nás posunula ďalej. Vy, ktorí ste nám darovali knihy na dobročinnosť ste nám ponúkli ďalšie možnosti. Bolo to tak aj v prípade zbierky hygienických potrieb, ktorá posunula takmer celé mesto do Dobrého jarmoku a k pomoci Prešovu. Jedna myšlienka stvorila ďalšie dve.

Burza kníh dala ďalšiu myšlienku, dala pohnútok.

Vyberieme jedno miesto v meste, ktoré skrášlime. Miesto, kde chodievajú mnohí, miesto, kde sme už boli ako návštevníci, alebo raz určite budeme všetci. Aj tí, ktorých baví voziť sa na situácii, ktorá vznikla.

Po ukončení Burzy kníh, keď už vieme že nám ostalo 134,50 Eur, ktoré sú určené na dobročinnosť. Nájdeme vhodný dátum, zakúpime všetko potrebné a zorganizujeme spoločnú dobročinnú brigádu v meste s každým, kto si nájde čas a záleží mu na našom meste. Na mieste, kde žijeme a žili naši rodičia, kde sme vyrastali a kde vyrastajú naše deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov