Katolícky deň rodín

Dňa 12.10.2019 sa vo Veľkých Kapušanoch uskutočnil Katolícky deň rodín. Hlavným organizátorom tohto podujatia bola Rímskokatolícka cirkev vo Veľkých Kapušanoch v spolupráci z Gréckokatolíckou cirkvou. Aj týmto podujatím chceli predstavitelia cirkví upozorniť na dôležitosť a veľkú hodnotu rodiny. 

Program sa začal v Rímskokatolíckom kostole spoločnou modlitbou posvätného ruženca, ktorý bol obetovaný za rodiny našej farnosti, následne sme počas svätej omše spoločne prosili Pána za upevnenie rodín našej farnosti.  Po skončení svätej omše sa účastníci spoločne presunuli na ihrisko Základnej školy P.O. Hviezdoslava, kde rodiny proti sebe súťažili v desiatich disciplínach. Deti a mládež si mali možnosť zaskákať aj v skákacom hrade a ponúknuť sa z mnohých dobrôt, ktoré pripravili veriaci z našej farnosti, tiež mali možnosť rozvinúť si svoje zručnosti v tvorivých dielňach.

Po skončení všetkých disciplín nasledoval spoločný obed v školskej jedálni. Keď sa prítomný posilnili chutným guľášom nasledovalo vyhodnotenie súťaží a odmenenie víťazných rodín.

O 14:00 deň pokračoval obohacujúcimi prednáškami pre rodičov. Prednášky prebiehali v dvoch jazykoch. V Slovenskom jazyku to bola prednáška duchovného otca Petra Fogaša a v maďarskom jazyku prednáška duchovného otca Michala Tótha. Kým rodičia pozorne počúvali prednášky prednášajúcich, deti sa pod pedagogickým dozorom venovali ďalším aktivitám zameraným na kreativitu, spev a tanec. 

Celý deň sa následne uzavrel spoločnou modlitbou posvätného ruženca a svätou omšou v maďarskom jazyku.

Podujatia sa zúčastnilo množstvo rodín a detí, Pán požehnal podujatie dobrým počasím a dobrou náladou. Veľká vďaka patrí všetkým rodinám, ktoré si našli čas aby trávili tento deň spoločne, prednášajúcim, vedeniu základnej školy, kuchárkam, upratovačkám a učiteľom, ktorý za pomoci niektorých žiakov školy celý deň pripravili, vďaka tiež patrí všetkým sponzorom a tiež veriacim, ktorý napomohli tomuto podujatiu, aby sa aj takýmto spôsobom naše rodiny upevňovali, aby boli súdržné a uvedomili  si aký vzácny dar je rodina v živote človeka.

Peter Schmotzer (kaplán)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov