FARMÁRSKY DEŇ V MICHALOVCIACH – 18. máj 2019

4. ročník agrovýstavy Farmársky deň, ktorý sa uskutoční 18. mája 2019 v Parku študentov, Michalovce. Tešíme sa, že sa spolu opäť stretneme a vy si budete môcť prezrieť nielen kombajny, traktory, živé zvieratá, ale sa aj dobre zabavíte a oddýchnete pri hudbe a chutnom gazdovskom jedle. Srdečne vás všetkých pozývame, Farmársky deň je len jeden!

Ráno o 9:30 hod. začína Farmársky deň tradičnou Slávnosťou požehnania plodov našej zeme a techniky našich farmárov, nech sa im vydarí úroda a nech je odmenená ich poctivá práca.
V rámci programu tento rok uvidíte oveľa viac zvierat. Prídu k nám kravy, ovečky, kozy, prasiatka, koníky… tiež drobnochovateľov a ich zvieratká. Budú umiestnené v zadnej časti pri stromoch, kde si ich môžete pozrieť, nakŕmiť či pohladkať. Máme pre vás pripravené aj malé poníky, ktoré budú deti voziť zadarmo počas Farmárskeho dňa.
Na najväčšej výstave nebudú samozrejme chýbať traktory, kombajny a iná technika aj našich spoluorganizátorov farmárov z Iniciatívy poľnohospodárov, mliekárenské auto spoločnosti BEL Slovensko, ale aj veľké požiarnícke auto, ktoré pre všetky deti nadelí veľkú penovú show. Samozrejmosťou sú už tradične aj kolotoče pre deti, atrakcie, skákací hrad, sladké pukance, cukrová vata…
Novinkou tohto ročníka sú ukážky výroby tradičných klobás, ktoré vám predvedú naši hostia mäsiari. Pochutiť si môžete aj v našom občerstvení, kde po prvý krát ponúkame aj plnené pečené prasiatka. Neváhajte a spravte si v tento deň piknik priamo na tráve s dekou a pivkom k tomu.
Umeleckú hodnotu podujatia zabezpečí umelec Peter Králik, ktorý predstaví svoje ponímanie AgroArtu.
Na farmárskom trhovisku nájdete rôzne priesady, mladé stromčeky, kríky sadenice, cibuľoviny, drevené rezbárske výrobky, gazdovské jedlá a pochutiny, langoše a trdelníky, syry a veľa iného.

Celý deň vás bude sprevádzať živá hudba. Tento rok na našom pódiu vystúpia skupiny Country Beat, GeRock a hlavným vystupujúcim bude populárna košická funky kapela Jungle Label, ktorá vás určite dostane do varu.

Súčasťou Farmárskeho dňa budú aj veľké ťahače – veľa ťahačov! Od 15:00 hod. k nám zavíta TruckShow za účasti desiatok ťahačov, medzi nimi aj americké, pomaľované a aj Truck roka 2019 na Slovensku – Ford F-Max. Verte, že bude na čo pozerať!

Tento ročník bude výnimočný aj kvôli dôležitým aktom, ktoré prebehnú na pôde nášho Farmárskeho dňa. Práve u nás sa totiž podpíše Memorandum o spolupráci medzi zástancami spravodlivosti v agrorezorte a zabezpečenia potravinovej sebestačnosti Slovenska, a samozrejme farmármi – Iniciatívou poľnohospodárov a Košickým samosprávnym krajom, zastúpeným predsedom Rastislavom Trnkom. Tento akt svojou podstatou deklaruje, že ani nášmu kraju nie sú problémy poľnohospodárov ľahostajné a že zdravé potraviny sú základom zdravej rodiny. Ďalším dôležitým aktom na Farmárskom dni, je podpísanie Deklarácie o porozumení a spolupráci s Asociáciou soukromého zemědělství ČR a Iniciatívy poľnohospodárov, ktorá zaujíma spoločný postup organizácií, ktoré zastupujú malé a stredné farmárčenie, aby sa našiel konsenzus pri tvorbe Slovenskej poľnohospodárskej politiky a zaujali tak spoločný postoj ako v Čechách, tak aj na Slovensku. K tomu patrí aj nevyhnutná debata, ak vás teda zaujíma téma poľnohospodárstva sú vám naši hostia k dispozícií.

Celý deň vás bude sprevádzať hudba, súťaže, ochutnávky, prehliadka poľnohospodárskej techniky, zábava pre deti a rodiny, piknik a samozrejme dobré jedlo, pivko či kofola… Tešíme sa na vás. Farmársky deň – je len jeden!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov