Týždeň v kocke. Humorne, ale myslene vážne.

1.Chlapíci so suchým asfaltom a plynovým horákom v ruke.

Februárový  fantóm ulíc nášho  mesta?

Nech si kalendár prírody píše čo chce (že je podľa neho zima ešte mesiac úradujúcim mesiacom), naše mesto sa vie pochváliť tým, že začalo s opravou  komunikácií v meste – opravou výtlkov.

Deje sa to vďaka láskavej ruke počasia a preto od tohto týždňa má aj naše mesto  fantóma, dokonca viacerých fantómov – fantómov komunikácií.

Chlapíci nám poctivo každý deň  zavadzali v plynulej jazde a šermovali horákmi v ruke.

Práce budú pokračovať naďalej a áno, v závislosti od počasia, pretože uznajme, keby pršalo, snežilo, mrzlo bola by hlúposť vyhnať ich.

Na čo nezabudnite!

Že všetci sme len ľudia. Čo znamená, že ak sa niekde prehliadne nejaký výtlk po dokončení príslušnej ulice, dajte vedieť zamestnancom MsÚ, zaručene sa vrátia a opravia ho.

Čo nás mrzí?

Keď už smiešne nie je smiešne, ale trápne. 

Je trápne, ak sa poslanec mestského zastupiteľstva “podpisuje” pod statusy v ktorých sa vysmievajú ľuďom, ktorí pracujú na výtlkoch, v ktorých nabádajú na výsadbu stromčekov do výtlkov, namiesto informovania a adekvátneho vysvetlenia situácie ohľadom výtlkov – aspoň smerom k svojím voličom.

 

 

2. V zime jarné upratovanie, či o čo ide?

Ale noooooo, spolupráca a riešenie problémov nefunguje na sociálnych sieťach. 

 

Do redakcie vkportu čitateľ poslal fotku, ktorá bola uverejnená na sociálnej sieti. Myslíme si, že bola uverejnená s tým najlepším úmyslom a očakávaním, že sa to vyrieši. Hneď, lebo veď určite sme všetci a všade prepojení a každý vidí všetko.

Chvályhodné, ak sa niekto zaujíma o prostredie v ktorom žije, ale občania…!

Oznam o tom, že sa mi niečo nepáči sa nepodáva spôsobom, že cvaknem z okna, sadnem si za pc, vycapím na nástenku sociálnej siete čo ma trápi a čakám, že snáď sú kompetentní, ktorí to môžu vyriešiť na faceeboku, snáď sa to ku ním dostane, aj keď nie sú medzi mojimi priateľmi a vyrieši sa to.

Kompetentní ľudia predsa nemusia vidieť, vedieť, kde sa čo deje, nedeje, hlavne ak nebývajú práve v tej časti.

Poslať fotku vkportu? Tiež nesprávna myšlienka, keďže my nie sme pracovníkmi mesta, sme obyčajný informačný portál – OZ, ktorý bol založený z jednoduchého dôvodu, aby sa k vám dostali všetky informácie včas a hlavne, aby to boli objektívne informácie. 

Ako by to malo správne fungovať?

Riešme veci jednoducho, aby sa nestalo, že váš výkrik do tmy sa neposunie k tým, ktorí by to mali čítať a môžu všetko napraviť. Pretože ak budete kričať do tmy, po čase si poviete – “Kričal som, už mi odišli aj hlasivky a predsa ma nikto nevypočul”.

Netreba kričať, verte nám, stačí iba pošuškať na správnom mieste a Vaším prianiam bude vyslyšené.

Úplne jednoducho.

Ak chceme na niečo upozorniť, riešiť,máme na to 4 spôsoby a máme 2 okruhy ľudí, ktorých si zato platíme  :


Okruhmi ľudí, ktorých si platíme sú : 1.MsÚ
                                                                  2.POSLANCI MsZ

Spôsoby riešenia:  1. Telefonátom, či už na MsÚ, či poslancom

                                  2. Mail – MsÚ, alebo poslanci

                                  3. Osobne podať podnet, či na prvom kontakte MsÚ, či                                          poslancom

                                  4. Písomne – buď MsÚ, alebo poslanci 

V prípade sťažovateľa na sociálnej sieti sa stalo, že sa foto z nástenky dostala k správnym prijímateľom, konkrétne k pracovníkom, ktorí vzniknutú situáciu rýchle vyriešili.

Neudial sa zázrak, bol to úplne normálny spôsob práce smerom k občanom. Preorganizovala sa práca (zametanie kamienkov po zimnej údržbe) a na druhý deň šli upratovať medzi inkriminované bloky (aj ďalej sa prešli a vyzbierali papiere). Vyzbierali smetie, vyrezali zavádzajúce kríky a pod.

V mene obyvateľov ďakujeme koordinátorovi Patrikovi a pracovníkom a za rýchle sprostredkovanie Ďuskovi.

Nuž a jeho prosba smerom k Vám? Netreba sa báť ísť a povedať, čo potrebujete, čo vás trápi.

Vždy ochotne si Vás vypočujú, preorganizujú prácu, vyjdú v ústrety. Dobre viete, že prešlo iba pár dní, čo nám zmizol sneh. Ešte stále píšeme február. Nedá sa v jednom meste na lúsknutie vyčarovať poriadok. Hneď, ako sa dalo sa pustili do zametania kamienkov a štrkov a snažili sa tým vyjsť v ústrety predovšetkým mamičkám, ktoré tlačia kočiariky. Jarné upratovanie je samozrejme naplánované. Na každé sídlisko. Bude sa čistiť, zbierať smetie, vyčistia sa zelené plochy, pásy, atď.

Nuž a náš odkaz pre Vás. Buďte na svojich poslancov náročnejší. Upozorniť mesto, kde čo by trebalo postaviť dokážete aj vy samy. Dať podnet, dokáže každý z nás. Poslanec by mal podľa nášho názoru urobiť niečo viac.


3.Keď už cítiť jar vo vzduchu, osviežime špinavé a zatuchuté steny.

Aj samotný MsÚ očakáva príchod jari. V uplynulom týždni začali s opravou a maľovaním stien na chodbe vo vestibule, ďalší týždeň oprášia SÁLU SLÁVY. Keď budú práce hotové pozveme vás na prechádzku v nej.

4. Piatkové odporné vetrisko a kto je zaň zodpovedný?  

Zopár príkladov, keď chce počasie ovládať človek. 

Hnusné odporné piatkové podvečerné vetrisko spôsobilo, že verejné osvetlenie ,,vypadlo” v niektorých uliciach mesta.

Stáva sa. Počasie neriadime, havárie vždy boli a budú a vždy sa odstránili a odstránia.

Okamžite sa všetko riešilo vďaka zamestnancom mestskej polície, ktorí zmapovali tie časti, kde osvetlenie prestalo svietiť a povolali príslušného zamestnanca mesta v čase voľna, ktorý závadu odstránil.

Tu, ako sme zistili podľa vyjadrení niektorých občanov a jedného poslanca, mesto šetrilo a preto nesvietilo osvetlenie v celom meste. Pravda je iná. Svetlo nesvietilo iba v niektorých častiach. Nešetrilo sa, riešila sa havária spôsobená počasím.

Natíska sa ale otázka.

Prečo je škodoradosť taká typická vlastnosť ľudí?

Prečo máme platiť poslanca, ktorý by sa mal o vzniknuté problémy zaujímať a riešiť ich a namiesto toho sa nečinne škerí a sa z nich teší?

Opatovne nás mrzí, že sa šíria hoaxy na ktoré sme upozorňovali v názorom príspevku Prečo vkport.sk .

5. A stále ešte čakáme.

A načo? Že sa v niekom prebudí svedomie, čestnosť, pravdovravnosť a dokáže priznať svoju chybu a bude hrať s otvorenými kartami a nezahmlievať polopravdami. Čakáme, že umyje zrkadlo a ukáže skutočne čím disponuje a disponoval v predvolebnej kampani. 

6. Jarné prázdniny za nami.

Čo dodať? Tešíme sa na jar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov