Prečo vkport.sk?

Vznikli sme, aby sme búrali bariéry a priblížili sme vám všetko to, čo nevidíte.

Predtým, ako sa tak stalo, sme si uvedomili, že sme zahlcovaní množstvom informácií a iba nepatrná časť z nich bola prínosná pre nás všetkých.

Zvyšok sme vyhodnotili ako balast, ktorý okupoval našu a vašu myseľ, šíril negatívne informácie a výrazne sa snažil ovplyvniť myslenie všetkých nás negatívnym smerom.

Vráťme sa k mesiacu december a január, alebo ešte k obdobiu predtým. Vráťme sa k predvolebnému obdobiu. Koľkí ste uverili, že v našom meste sa nepracuje, že v našom meste sa nič nerobí, že všetko stagnuje.

Šírili sa hoaxy – nezmyselné správy, ktoré mali väčšinou politický, alebo spoločenský podtext a ich cieľom bolo zmanipulovať, oklamať a ovplyvniť názory a vytvoriť neexistujúceho nepriateľa. Išlo o šírenie poloprávd, klamstiev a vecí, ktoré boli vytrhnuté z kontextu, ale slúžili k účinnej manipulácii.

Tieto klamstvá mali za následok, že sme sa spojili a začali pracovať. Dobrovoľne, s radosťou, s najlepšími úmyslami pre všetkých.

Vieme že sociálna sieť je hybnou silou, ktorá dokáže rozprúdiť stojaté vody a môže slúžiť aj na dobrú vec, zvlášť ak výsledky stoja za to.

Pracujeme na správach z nášho mesta, ktoré prinášame len z overených zdrojov, informujeme sa a predovšetkým informujeme vás. Robíme to bez nároku na čokoľvek, v rámci nášho voľného času, napĺňa a posúva nás to množstvo pozitívnych vecí, ktoré sa  v našom meste urobili, robia a budú robiť.

Mrzí nás jediné, že väčšina poslancov, ktorých ste si zvolili sú ľahostajní. Sú ľahostajní voči dobrým veciam, voči úspechom ľudí, voči svetovým politickým, spoločenským a kultúrnym udalostiam.

Čušia, pretože sú ochotní zdieľať a sprostredkovať iba to, čo vyhovuje jedincovi, alebo skupine združenej okolo nich. Ignorujú pravdu, dokonca nás niektorí nedávno presviedčali o tom, že neexistuje tá, ktorá je záväzná pre všetkých, ale iba tá ich, momentálna a účelová. Dobrá pre niekoho a pre nejaký moment, chvíľu. Pre každú udalosť iná.

Neuvedomili si, že toto je bariéra na ceste k budovaniu spoločnosti v našom meste.

Nepravda je totiž nedôstojná. Je zločin proti ľudskosti a ľuďom.  

Sociálne siete sú klasickým príkladom dobrého sluhu, ale zlého pána. Cez nich sa šíria správy rýchlosťou svetla a je to fenomén, ktorý dokáže nielen pomôcť, ale aj uškodiť a preto by sme si mali uvedomiť, že nie sme iba konzumenti informácií, ale aj šíriteľmi.

Pokiaľ ide o pozitívne a pravdivé správy, je to fajn, ale obozretne by sme mali pristupovať k šíreniu negatívnych správ, je dôležité si ich pozorne prečítať – nielen iba úvod a nadpis. To nestačí. Je dôležité vyhodnotiť dôveryhodnosť správy, aby sa nešírila falošná informácia.

A ako je to vlastne s takzvanou privlastnenou pravdou? Ak vám niekto klame do očí, že to, čo hovorí, je pravda. Neverte jemu. Pravda vyzerá inak. Pravda sa nevnucuje, ona buď je, alebo nie je.

Máme okolo seba mnohých ľudí. Takých čo vedia a chcú. Majú charakter aj znalosti. Ľudí, ktorí v tichosti pracujú, ale vytvárajú dobré veci pre nás všetkých a prácu ktorých vám chceme predstaviť. Čo nás neteší je to, že máme aj darebákov, ktorí by radi šírením hoaxov chceli zničiť vo veľmi krátkom čase všetko.

Dávajme pozor!

Ako povedal Moliére – “Nie sme zodpovední iba za to, čo robíme, ale aj za to, čo nerobíme.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov