GVP – Diskontný sklad a predajňa potravín vo Veľkých Kapušanoch veľmi rýchlo napreduje. Tvoriť, pomáhať a odpúšťať- motto majiteľa GVP Humenné.

APR

Príchod cudzieho investora do mesta je super vec.

Neuberie z mestskej kasy ani cent a prináša výhody pre obyvateľov, ktorými sú služby obyvateľstvu a vytvorenie ďalších pracovných miest.

Príchod diskontnej predajne GVP sme Vám avizovali pred rokom v rýchlych správach. Vtedy prebiehalo územné konanie (riešila sa hlučnosť, požiarna nádrž, atď, atď..)

Po jeho ukončení  nastúpilo  stavebné konanie.

Človek mieni, byrokracia všetko spomaľuje, to sme sa už naučili, odkedy fungujeme a zaujímame sa aj o okolnosti, riešenia všetkého.

Dnes už všetci vieme, že tou najľahšou cestou je mať zámer, dokonca mať peniaze ( alebo schválený projekt – TO SA NETÝKA TEJTO STAVBY). Ozajstný byrokratický kolotoč nastáva až potom (ktorý v prípade projektov je viacnásobne sťažený VO).

Do toho celého vstúpila  “korona” a napriek tejto pliage sme veľmi radi, že GVP neupustilo od zámeru budovať sa v našom meste. 

Keď sme kontaktovali pána majiteľa firmy GVP Humenné Mariána Gerboca ohľadom stavby v našom meste, prekvapil nás veľmi pozitívny, pokorný, milý a dôsledný človek.

Riešil práve úpravu terénu, kde natrafili na množstvo prebytočnej  kabeláže. Aby mohli pokračovať práve ukladali káble do chráničiek (teda namiesto, alebo ako výpomoc slovenskej distribučnej) .

Pár dni nato, sa odkryla cudzia kabeláž, ktorá tam nemala čo robiť, čiže musel riešiť aj jej odstránenie tými, ktorí ju tam zakopali.

Vráťme sa ale k predajni.

Bude to diskontná predajňa, rovnaká je napríklad v Michalovciach na ul. Močiaranskej v smere do Košíc, kde každý bude môcť nakúpiť lacnejšie, ako v maloobchode. Viacčlenná rodina na mesačnom veľkom nákupe potravín bude môcť ušetriť vraj aj 30 až 40 Eur.

Nás poteší, vzhľadom k stúpajúcim cenám potravín, ak sa podarí ušetriť 10 Eur.

Predajňa začne s 10 pracovníkmi, počet ktorých plánujú  čo najskôr navýšiť na 16. Čiže v prvej fáze k existujúcim 4 predávačkám v prenajímaných priestoroch u p. Tótha na Kolónií dostane prácu ďalších 6 a v ďalšej etape plus ďalších 6. Celkovo pôjde o vytvorenie 12 nových pracovných miest v našom meste.

(Áno spomenuli sme dievčatá z predajne Kolónia, nakoľko daná predajňa sa zatvorí.  Predpoklad je, že koncom februára pôjdu dievčatá zácvik, nakoľko pôjde o iný spôsob predaja. Majiteľ sústreďuje svoj predaj na jedno miesto a iba on sám vie, či sa mu v tej malej predajni oplatí platiť nájom, zamestnancov, alebo už ísť do vlastného. To pridávam na margo toho, kým začne niekto špekulovať a kritizovať. Je to jeho predajňa a iba on rozhoduje o tom, dokedy chce platiť nájomné za priestory a dokedy chce mať predajňu na Kolónií. Iste bude škoda za obchodík, pretože tam bývajúcim bol po ruke, ale v časovom úseku 5 minút majú Lidl. Alebo si môže niekto otvoriť predajňu, priestory budú voľné – poznámka autora článku ).

Tvoriť, pomáhať a odpúšťať – motto majiteľa GVP Humenné Mariána Gerboca.

Tieto tri slová by sa mali prelínať životom každého človeka, pretože ak človek tak nečiní, nežije zmysluplný život. Pán Gerboc sa celý život riadi daným mottom.

Preto vychádza v ústrety primátorovi mesta Petrovi Petrikánovi a pre občanov nášho mesta vytvorí ako darček ďalšie parkovacie miesta – maximálny možný počet ( cca.8-10), ktoré doplnia chýbajúce parkovacie miesta pred MsÚ, bankami, lekárňou, daňovým úradom. Presný počet si upresnia oni dvaja a tiež v závislosti od možností.

 Centrum pre deti a rodiny Veľké Kapušany a GVP

Dlhoročným partnerom GVP je Centrum pre deti a rodiny Veľké Kapušany. Aj z toho dôvodu, ale aj z ľudského faktora GVP obdarovalo bývalý detský domov  dobrými pár  tatrovkami zeminy, na terénnu úpravu areálu a pozemkov Centra.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov