Virtuálny cintorín vo Veľkých Kapušanoch je spustený.

Všetci tí, ktorí ste s nami dlhšiu dobu určite sa pamätáte na náš článok z marca o virtuálnom cintoríne a informačných tabuliach o hrobových miestach na cintorínoch v  našom meste.

Pre pripomenutie, odporúčame prečítať si článok  kliknutím na TU.

 Virtuálny cintorín je tu, aj sme si ho vyskúšali, zapálili sme virtuálnu sviečku. 

Následujúce riadky kopírujeme z webovej stránky mesta.

 

Pripravili sme pre Vás nový informačný portál virtualnycintorin.sk

 Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob v ktorom je pochovaný je bez pomoci a rady iných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet návštevou virtuálneho cintorína.

   Mesto Veľké Kapušany má v tomto roku  spracovaný projekt virtuálneho cintorína, ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby mesta, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov. Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest mesta Veľké Kapušany.

virtualnycintorin.sk  – sú umiestnené na portáli: www.virtualnycintorin.sk

Portál slúži nielen občanom mesta Veľké Kapušany, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku. Súčasťou informačného portálu sú tiež informačné tabule ktoré budú inštalované priamo na cintoríne Veľké Kapušany.

Tak ako s každým portálom aj s týmto je potrebné  oboznámiť sa , vyskúšať si ho. Táto služba napomôže k blížiacim sa sviatkom . Veríme, že firma včas nainštaluje aj informačné tabule na cintorínoch, ktoré pomôžu návštevníkom ľahšie nájsť hrobové miesta.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov