22. máj bol Medzinárodným deň biodiverzity a 20. máj Svetový deň včiel. (refresher.sk)

Slovenské Tesco dňa 22. mája 2019 otvorilo s prázdnymi regálmi. Zákazníkom chcelo ukázať, ako bude vyzerať svet, keď vyhynú včely a motýle.

Aj Tesco očividne myslí na našu planétu. 22. mája je totiž Medzinárodný deň biodiverzity a dva dni predtým sme zasa oslavovali Svetový deň včiel. Práve na včelách a ich opeľovaní pritom závisí značná časť nášho stabilného prísunu potravín a ak by sme o včely prišli, naše supermarkety by boli prázdne.

Tesco sa to rozhodlo ilustrovať poloprázdnym supermarketom, ktorým sa v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia snažilo upriamiť pozornosť na nepríjemný fakt, že len v Európe je ohrozených až 40 % včiel a 30 % motýľov – pre nás mimoriadne dôležitých opeľovačov.

Bez práce opeľovačov by na pultoch chýbali ovocie, zelenina, koreniny, oleje, ovocné šťavy, džúsy, kakao, všetky výrobky s cukrom, kvalitné mäso, mak, káva, čaj, horčica, víno, pivo, medové produkty, oblečenie z bavlny či výrobky z kaučuku.

Na zákazníkov tak v Tescu čakali prázdne regály a na pohodlný nákup mohli zabudnúť a aj keď zrejme niektorí z Tesca včera odchádzali podráždení, veríme, že sa v nich aspoň časť dôležitej informácie zachytila.

Zdroj: refresher.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov