Pietny akt kladenia vencov pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom

Deň víťazstva nad fašizmom si vo Veľkých Kapušanoch pripomenuli 8. mája 2019.


Pri pamätníku Padlých hrdinov Červenej armády sa v stredu predpoludním konala pietna spomienka na obete druhej svetovej vojny.

Pri príležitosti 74. výročia Dňa víťazstva nad fašizmom sa pietnej spomienky zúčastnili primátor mesta Veľkých Kapušian, PaedDr. Peter Petrikán aj občania, ktorí sa zišli a vzdali úctu obetiam druhej svetovej vojny.

Dňa 8. mája si pripomínajú výročie ukončenia druhej svetovej vojny v celej Európe. Deň víťazstva nad fašizmom je štátnym sviatkom aj Slovenskej republiky.

Tento deň je dôležitý. Pripomíname si ním víťazstvo nad ideológiou zla a zároveň ním môžeme poukázať na to, aké je dôležité uchovávať históriu, ktorá je zároveň prevenciou voči extrémizmu. Vo Veľkých Kapušanoch sme si pripomenuli obete najhroznejšej vojny v dejinách ľudstva a vyjadrili vďaku tým, ktorí sa podieľali na tom, aby sa vojna skončila.

Pamätníkov na hrôzy 2. svetovej vojny z celého sveta ubúda. Žije ich už iba hŕstka, ktorí zažili a prežili a preto je na nás, aby sme mladých, generáciu, ktorá žije slobodne vďaka tým, ktorí zomreli naučili nezabúdať na zlo vojny a zároveň ich vystríhali pred extrémizmom a nacionalizmom.

Je to dôležitá úloha, pred ktorou stojí celá naša spoločnosť, vrátane nás všetkých v našom meste vo Veľkých Kapušanoch.

V novembri si pripomenieme výročie oslobodenia Veľkých Kapušian. Udalosti, ktoré sú prepojené s naším mestom je potrebné pripomínať, pretože z chýb sa musíme poučiť a v budúcnosti sa im vyhýbať. Je dôležité, aby mladí, ktorí žijú v našom meste mali dostatok poznatkov z histórie Veľkých Kapušian, pretože aj tu žili ľudia, ktorí položili svoje životy, aby sme my mohli tie naše žiť slobodne a v mieri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov