EXKLUZÍVNE: Kandráčovci ťa roztancujú svojou novinkou Hokejová – piesňou k MS v hokeji 2019!(funradio.sk)

Tohtoročný máj bude pre našu malú krajinu hokejovým sviatkom!

Hokejové majstrovstvá sveta sa pomaly, ale isto blížia. Už 10. mája zaplnia Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave a Steel arénu v Košiciach tisíce hokejových fanúšikov. Kým sa však dočkáme, na burácajúcu atmosféru počas napínavých zápasov nás pripraví nová, hokejová skladba!

Medveď Macejko, maskot 2019 IIHF majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku, už má svoju oficiálnu pieseň. Jej názov je výstižný – Hokejová. „Skladba Hokejová nemá ambíciu byť hymnou šampionátu. Je to predovšetkým pieseň maskota Macejka. Vznikla na motívoch populárnych ľudových piesní vrátane známeho Macejka, ktorého si pospevujú generácie Slovákov, a mixu skladieb, ktoré počúvajú fanúšikovia počas zápasov v hokejových arénach,“ povedala riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Michaela Grendelová. „Budeme radi, ak bude medzi fanúšikmi populárna a stane sa ďalšou skladbou, ktorá bude znieť na štadiónoch aj po skončení šampionátu.“

Hudbu skladby Hokejová zložil a nahral Ondrej Kandráčspolu so svojou skupinou Kandráčovci. Text napísal Vladimír Puchala, ktorý je aj autorom viacerých hitov populárnej hudobnej skupiny, vrátane slovenskej verzie tradičnej poľsko-ukrajinskej piesne Hej sokoly. „Som veľkým hokejovým fanúšikom, asi ako mnoho ďalších Slovákov. Počas stretnutí hrajú na štadiónoch rôzne chytľavé melódie, ktoré majú burcovať fanúšikov. Našiel som v nich paralelu so slovenskou ľudovou hudbou. Na ich podkladoch vznikla aj skladba Hokejová,“ dodal Ondrej Kandráč.


Práve teraz si môžeš EXKLUZÍVNE vypočuť celú pieseň „Hokejová“ a pozrieť zábery z nahrávania!

Fun Play

KANDRÁČOVCI – HOKEJOVÁ

https://www.sport7.sk/140815/video-maskot-ms-2019-medved-macejko-ma-svoju-vlastnu-pesnicku-vypocujte-si-ju

Zdroj:funradio.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov