Svetlo sveta uzrel nový Boeing 777X – najväčšie dvojmotorové lietadlo na svete a takto vyzerá (zaujimavysvet.sk)

                                           foto zdroj: youtube

Zvedaví cestovatelia už teraz môžu nahliadnúť do vnútra najväčšieho dvojmotorového lietadla na svete. Samozrejme, že tento Boeing ešte nelieta, avšak unikli prvé videá a fotografie, vďaka ktorým si môžete pozrieť lietadlo zvonku aj zvnútra. V uplynulých dňoch odhalil Boeing niektoré z jeho vylepšených funkcií a tiež ukázali verejnosti časť zo svojich vnútorných priestorov, ktoré už čoskoro budú k dispozícii pre budúcich cestujúcich.

Inšpirujúc sa Boeingom 777 a 787 Dreamliner, nový 777X zabezpečí ešte lepší letový zážitok vo väčšom priestore. Jeho kabíny budú o niečo širšie a okná o 16 percent väčšie ako tie, ktoré sa nachádzajú na súčasnej 777, aby každý cestujúci mal počas letu k dispozícii čo najlepšie výhľady. Cestujúci v business triede môžu využívať mechanické okenné tabule aj stmievateľné okná. Taktiež úložný priestor nad hlavami pre kufre bude o niečo väčší. Funkcie LED osvetlenia sú ešte prepracovanejšie a na vyššej úrovni, takže cestujúcim poskytnú jedinečnú upokojujúcu atmosféru.

                                          foto zdroj : youtube

Lietadlá majú kapacitu od 350-400 cestujúcich. Tento model bude mať o 12% nižšiu spotrebu paliva a zároveň najväčší motor na svete. Prvý let Boeingu 777X je v súčasnosti naplánovaný na rok 2019. Boeing už momentálne obdŕžil viac ako 300 objednávok na nový model, ktorý si vyžiadali svetové letecké spoločnosti ako All Nippon Airways, Cathay Pacific, Emirates, Etihad Airways, Lufthansa, Qatar Airways, a Singapore Airlines.

                                              foto zdroj : youtube

zdroj: zaujimavysvet.sk

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov