Ako vyrobiť kŕmidlo pre vtáky z plechovky? Veľmi jednoducho (aktuality.sk)

Kŕmidlo, z ktorého sa nevysýpa

Pri otváraní plechovky určenej na budúce kŕmidlo je potrebné myslieť na to, aby sa krmivo z hotového produktu nevysýpalo. Za týmto účelom je potrebné rozrezať vrch aj spodok približne rovnako do polovice. Po vyprázdnení obsahu, opláchneme plechovku vlažnou vodou. Podľa potreby použijeme aj saponát.

Ostré hrany plechovky je vhodné obstrihať ostrými nožnicami, alebo ich obrúsiť brúsnym papierom či brúsnou hubkou. Takto opracovaný spodok aj vrch následne prehneme na polovicu podľa návodu vo videu. Skvelým pomocníkom pri tomto kroku je príborový nožík. Menej zruční nadšenci si môžu zavolať na pomoc partnera, pretože vo dvojici to ide ľahšie.

Tým, ktorí sa boja, aby sa neporezali, odporúčame použiť kombinované univerzálne kliešte. Keď má plechovka dno aj vrch zahnuté, pomocou vŕtačky vyvŕtame 2 otvory do zahnutého plechu a 2 otvory na vrchnej časti budúceho kŕmidla.

Do dier v spodnej časti zasunieme – podľa toho, čo máme k dispozícii – drevený kolík alebo dlhú ceruzku. Dierami vo vrchnej časti kŕmidla pre vtáky prevlečieme motúz alebo špagát. Do takto pripraveného kŕmidla možno nasypať krmivo pre operence a zavesiť ho kdesi v záhrade alebo na balkóne.

Mestské holuby zbytočne nekŕmime

Z prikrmovania vtákov netreba mať žiadne obavy, keďže ešte žiadny výskum nepreukázal, že voľne žijúce vtáky, ktoré sú prikrmované, časom zlenivejú a nebudú si schopné nájsť viac potravu. Mestské holuby však zásadne netreba kŕmiť v žiadnom ročnom období, keďže prenášajú infekčné ochorenia.

zdroj: Dreamstime

Návod na výrobu kŕmidla z plechovky nájdete tu:

zdroj: Video

Zdroj: aktuality.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov