SVETOVÝ DEŇ DOBROSRDEČNOSTI

Dnes je SVETOVÝ DEŇ DOBROSRDEČNOSTI

Svetový deň dobrosrdečnosti bol vyhlásený na 3. konferencii Svetového hnutia dobrosrdečnosti v Singapure 17. – 18. novembra 2000, do praxe sa zaviedol o rok neskôr. Jeho podstatou je inšpirovať jednotlivcov k väčšej láskavosti a dobrosrdečnosti, prekonať hranice svojej kultúry, rasy, náboženstva a spojiť národy k vytvoreniu lepšieho sveta. Niekedy stačí málo – začať od seba.

Považujete sa za dobrosrdečného človeka?
Dobrosrdečnosť nie je len o obdarúvaní, je to vzácna vlastnosť človeka k človeku. Podľa odborníkov dokonca predlžuje život, zlepšuje vzťahy a zvyšuje pracovný výkon. Takže ak ste dobrosrdeční, má z vás radosť a osoh nielen vaše okolie, pomáhate vlastne aj sami sebe 🙂

Slovo “dobrosrdečnosť” niekomu z nás pripomenie milú babičku, iný si spomenie na svoju učiteľku, suseda či najlepšieho priateľa. V mnohých školách žiaci práve v tento deň navštevujú zariadenia pre seniorov alebo robia zbierky pre choré či opustené deti.

Podstatou je inšpirovať jednotlivcov k väčšej láskavosti a dobrosrdečnosti.

Prejavte aj dnes svoju dobrosrdečnosť a zapojte sa do našej akcie DOBRÝ JARMOK. Viac tu:  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=670208583514452&id=493519474516698&__tn__=K-R
 
 
 
 
Zdroje:

https://www.stupava.sk/o-meste/aktuality-1/dnes-je-svetovy-den-dobrosrdecnosti-824sk.html
https://www.facebook.com/BlahozelaniaCitatyBetka/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov