V Nemocnici Košice – Šaca platí zákaz návštev pacientov(kosiceonline.sk)

Najlepšou prevenciou pred chrípkou je vyhýbanie sa veľkým kolektívom.

Zákaz návštev platí až do odvolania aj v Nemocnici Košice-Šaca. Dôvodom je ochrana pacientov v súvislosti so zvýšeným výskytom akútnych respiračných ochorení. Informovala o tom Lucia Kočková zo spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu prevádzkuje.

„Príznaky chrípky, akými sú bolesti hlavy, najmä za očami, zimnica, triaška, teplota nad 38 stupňov Celzia v trvaní dvoch až troch dní, bolesti kĺbov a svalov, výrazná únava, suchý a dráždivý kašeľ, bolesti hrdla i pocit upchatého nosa bez výtoku by sme nemali podceňovať, ale poctivo vyležať doma v posteli,“ povedala s tým, že v tomto období je najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom.

Foto
Zákaz návštev platí až do odvolania v Nemocnici Košice-Šaca / TASR

Pomôcť proti chrípke môže otužovanie, saunovanie, dostatok spánku a oddychu. Za dôležité označila aj pravidelné umývanie rúk či používanie jednorazových vreckoviek. „Samozrejmosťou je zvýšená konzumácia vitamínov, a teda zvýšený príjem ovocia a zeleniny,“ uzavrela.

V rámci východného Slovenska platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov napríklad aj v Národnom ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch aj vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove.

 

Zdroj: TASR

Zdroj: kosiceonline.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prejsť na panel nástrojov